نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی: 

مبلغان دینی مهارت انتقال اندوخته ها را به نسل جوان ارتقاء دهند

اخبار، اخبار ویژه، خبر کانون‌ها، عمومی ۰ 13

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه امروز دیگر تبلیغ سنتی جواب نمی دهد و باید بتوانیم تبلیغ را جهت دار کنیم، بر ارتقای مهارت و دانش روز و بروز رسانی اطلاعات بر اساس نیاز مخاطبان تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

 حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی امروز شنبه در نشست  هماهنگی اوقات فراغت کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی که با محوریت اعزام مبلغان دینی به کانون ها برگزار شد، به شرایط حساس حال حاضر اشاره کرد و با بیان اینکه امروز زمان، مخاطب و دشمنان ویژه و خاص هستند و باید برنامه ریزی ها هم خاص و ویژه باشد، افزود: باید بتوانیم همه شرایط را درست درک کرده و درست بشناسیم و بر اساس همان شرایط برنامه ریزی اصولی داشته باشیم.

 

امام جمعه بجنورد با بیان اینکه امروز دیگر تبلیغ سنتی جواب نمی دهد و باید بتوانیم تبلیغ را جهت دار کنیم، بر ارتقای مهارت و دانش روز و بروز رسانی اطلاعات بر اساس نیاز مخاطبان تأکید کرد.

 

حجت الاسلام یعقوبی، با بیان اینکه شبهه شناسی بخشی از فعالیت های  روحانیان است، بر شناخت مبلغان دینی از این حوزه هم تأکید کرد.

 

وی یکی از کارهای زیرساختی و ضروری حوزه های علمیه را برنامه ریزی فرهنگی برای دوران کودکی بیان کرد و با بیان اینکه کار برای کودک و جوانان بسیار ظریف و حساس است، اظهارکرد: باید بتوان از مهارت های خود در بیان اندوخته ها بهره برد چراکه سن و علم به تنهایی در ارائه آموزش چندان ملاک نیست و سلیقه و شناخت مخاطب هم حائز اهمیت است.

 

وی یکی از راه های جذب جوانان به فعالیت های مطلوب و نهی کردن آنان از راه خطا را هموار کردن راه های درست و اصولی دانست  و گفت: اسلام با شادی مخالف نیست و اگر جوانان را از شادی های گناه آلود بر حذر می داریم باید شادی های بدون گناه را به آنان معرفی کنیم.

 

حجت الاسلام یعقوبی در ادامه به دخیل کردن مردم در امور فرهنگی تأکید کرد و لنگ زدن در تأمین بودجه های فرهنگی را معلول همین علت دانست و گفت: باید مبلغان دینی ما تلاش کنند نگاه ها را نسبت به کار فرهنگی معطوف کرده و  موضوع اطعام فرهنگی را  تعمیم دهند.

 

مبلغان دینی هم در این نشست به بیان دغدغه ها، مشکلات و دیدگاه های خود در خصوص بهتر برگزار شدن برنامه ها پرداختند که تأمین محل اسکان، حمایت های مالی و معنوی مسئولان و همکاری نهادهای فرهنگی از جمله مسائل مطرح شده در این نشست به شمار می رود.

پایان /

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir