بانوان مسجدی، حضرت معصومه سلام الله علیها را الگو قرار دهند

اخبار، عمومی ۰ 6

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بجنورد؛ هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی امروز سه شنبه سوم مرداد در گردهمایی آموزشی رابطان خواهر کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان همزمان با سالروز میلاد کریمه اهل بیت حضرت معصومه سلام الله علیها و آغاز دهه کرامت بر الگوپذیری از ائمه اطهار به ویژه حضرت فاطمه معصومه به عنوان سرمشق برای دختران جامعه تأکید کرد.

وی با اشاره به آغاز دهه کرامت و شعار امسال این دهه که به نام «در شادی اهل بیت شاد باشیم» برگزاری این برنامه در ایام دهه کرامت را مایه مباهات دانست و اظهارامیدواری کرد بتوانیم سبک زندگی اهل بیت علیهم السلام را به خوبی در زندگی خود پیاده کنیم.

شیرازیان همچنین در خصوص گردهمایی رابطان خواهر کانون های مساجد؛ تبیین گفتمان نظام زن و خانواده از دیدگاه رهبری و همچنین تبیین راهکارهای رسیدن به مسجد طراز اسلامی را از اهداف برگزاری این دوره آموزشی بیان کرد.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی، آشنایی رابطان خواهر کانون ها با وظایف و رسالت کاری خود و ارتقای سطح اطلاعات فرهنگی بانوان مسجدی را به دیگر اهداف این برنامه افزود.

شیرازیان با بیان اینکه در این دوره آموزشی دو کارگاه با عناوین «مصادیق کاربردی گفتمان زن و خانواده» و «مخاطب شناسی» ارائه می شود، افزود: مباحث کارگاه ها توسط «دکتر علیرضا لاور» مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش ستادعالی کانون های فرهنگی هنری مساجد  کشور تدریس می شود.

این برنامه آموزشی که در محل امامزاده سیدعباس علیه السلام بجنورد برگزار شد؛ با تدریس «دکتر لاور» مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش ستادعالی کانون های فرهنگی هنری مساجد  کشور در محورهای اعلام شده، ادامه یافت.

دکتر لاور در این دوره آموزشی با بیان اینکه بانوان نقش های مادری، همسری، دختری، خواهری و زن بودن را ایفا می کنند، هر یک از این نقش ها را در جایگاه خود حائز اهمیت دانست و به تبیین آن پرداخت.

وی بانوان را به حفظ کرامت و عزتمندانه زندگی کردن توصیه کرد و گفت: جهاد زن، خوب شوهرداری کردن است لذا بانوان باید تلاش کنند کانون خانواده را گرم و صمیمی نگه دارند.

مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش ستادعالی کانون های فرهنگی هنری مساجد  کشور همچنین نکاتی در خصوص همسرداری، چگونگی حضور در جامعه و نقش آفرینی تأثیرگذار همراه با حفظ کرامت انسانی ارائه کرد.

منبع خبرگزاری شبستان

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir