سفره های کریمانه در مساجد بجنورد گسترده می شود

اخبار، اخبار ویژه، خبر کانون‌ها، عمومی ۰ 10

 

فعالان کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی، همزمان با ماه میهمانی خدا با سفره های کریمانه افطار، میزبان روزه داران در مساجد شدند.

به گزارش  روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

 

هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی  با اعلام این خبر  گفت: سفره  های کریمانه افطار از آغاز ماه مبارک رمضان به همت فعالان کانون ها در مساجد، میزبان روزه داران بوده است.

 

وی اظهارداشت: این برنامه با هدف ترویج هرچه بیشتر فرهنگ اقامه نماز اول وقت و سادگی زندگی اسلامی  و نیز تشویق روزه داران نوجوان  به اهتمام بیشتر و جدی تر در فراگیری  فرایض دینی تدارک دیده شده است.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی همچنین اضافه کرد: اجرای طرح تلاوت نور با قرائت یک صفحه از آیات متبرک قرآن کریم به همراه  قرائت ترجمه و بیان تفسیر آیات، اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء و نیز برگزاری مسابقات فرهنگی در کنار صرف افطاری گنجانده شده است.

 

وی با بیان اینکه۱۱  مسجد بجنورد میزبان سفره‌های کریمانه است، گفت: مساجد امام رضا(ع)، امام خمینی(ره)، آل شیخ، صاحب الزمان(عج)، پنج تن آل عبا، صاحب الزمان(عج) خیابان حر،  چهارده معصوم، حضرت رسول (ص)، امام حسن عسکری (ع) و قدس و انقلاب در زمره مساجدی هستند که  در آن ها سفره های  کریمانه در راستای ترویج  فرهنگ  افطاری های ساده برپا می شود.

 

شیرازیان، با بیان اینکه به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان هفت عنوان برنامه قرآنی از سوی دبیرخانه مساجد در سطح کانون های فرهنگی و هنری اجرایی می شود، اجرای طرح قرآنی ۱۴۵۱، تفسیر کوتاه، محافل انس با قرآن، راه اندازی مرکز خانه نور، طرح ربیع القرآن، جزء خوانی و تاسیس مراکز طرح تلاوت نور و اهدای قرآن کریم را برنامه های حوزه قرآن و عترت دبیرخانه مساجد در ایام ماه مبارک رمضان اعلام کرد.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی در خصوص  طرح قرآنی ۱۴۵۱ با بیان اینکه این طرح در مراکز خانه های نور و کانون های فرهنگی و هنری مساجد برگزار می شود، گفت: این طرح برای تمامی مقاطع سنی است و عموم مردم می‌توانند در آن شرکت کنند و طرح ۱۴۵۱ با محوریت دو سوره ملک و واقعه همزمان با ماه مبارک رمضان آغاز می شود.

 

وی با اشاره به اینکه سوره ۳۰ آیه‌ای «ملک» به تعداد روزهای ماه مبارک رمضان انتخاب شده و هر آیه در یک روز برنامه‌ریزی شده است، اظهارداشت: پس از عید فطر نیز سوره مبارکه «واقعه» برای ادامه طرح ۱۴۵۱ در نظر گرفته شده و این سوره ۹۶ آیه‌ای مطابق با سال ۱۳۹۶ و با محوریت «سبک زندگی قرآنی و اقتصاد» انتخاب شده است.

 

شیرازیان در خصوص محافل انس با قرآن کریم در خراسان شمالی هم گفت: محافل انس با قرآن کریم در ۲۲ مرکز استان پیش بینی شده است که به تفکیک در بجنورد هفت محفل، راز و جرگلان دو محفل، شیروان دو، اسفراین سه، فاروج یک، گرمه دو،  جاجرم یک و در مانه و سملقان چهار محفل قرآن کریم برگزار می شود.

 

گفتنی است، در حال حاضر ۳۴۰ کانون فرهنگی و هنری دارای مجوز در مساجد استان خراسان شمالی در حال  فعالیت است.

 

پایان

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir