نشست هم اندیشی کانون های فرهنگی و هنری معین شهرستان های خراسان شما

 

نشست هم اندیشی کانون های فرهنگی و هنری معین شهرستان ها امروز چهارشنبه، با هدف تشریح و تبیین سیاست ها و برنامه های تدوینی از سوی دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛ 

هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی ظهر چهارشنبه (۳ خرداد)  در این نشست، بر هم افزایی کانون های فرهنگی و هنری در پیشبرد اهداف و برنامه های ستادعالی کانون های مساجد تأکید کرد.

 

وی با بیان اینکه هدف ما تبیین و به ثمر نشستن کار تشکیلاتی در کانون های فرهنگی و هنری است، افزود: با توجه به اینکه جذب جوانان به مساجد و ایجاد پیوند عمیق بین مردم و مسجد از جمله آیتم های مورد توجه در طرح ریزی برنامه هاست، باید به گونه ای عمل کنیم که با خروج هر عضوی از کانون، عضو دیگر در چارت فعالیت ها جایگزین شود.

 

شیرازیان با بیان اینکه تا پایان برنامه ششم توسعه باید در همه مساجد شهری و روستاهای بالای هزار نفر جمعیت، کانون فرهنگی و هنری راه اندازی شود، تشکیل و راه اندازی کانون های معین شهرستانی را در کمک به ارتقای کیفی فعالیت های فرهنگی و هنری بسیار حائز اهمیت دانست.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی، از جمله وظایف کانون معین شهرستانی را هماهنگ کننده برنامه های دبیرخانه مساجد، ادارات فرهنگ و ارشاد و سایر کانون های شهرستانی اعلام کرد و گفت: در تفاهم نامه امسال مبلغ مازادی برای فعالیت های کانون معین درنظر گرفته شده است.

 

وی از جمله شرایط انتخاب کانون معین در شهرستان ها را موافقت امام جماعت، سابقه کانون حداقل به مدت سه سال و فعال بودن کانون در طول سال، ارتباط و هماهنگی با ادارات فرهنگ و ارشاد، دارا بودن نیروی انسانی متخصص و متعهد با وقت گذاری مناسب و برخورداری از امکانات اداری و فضای فیزیکی مناسب ذکر کرد.

 

در ادامه این جلسه هر یک از نمایندگان کانون های معین به بیان نظرات و دیدگاه های خود در خصوص توسعه فعالیت های کیفی کانون ها و بیان مشکلات و چالش های این حوزه پرداختند.

 

 

پایان 

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir