طرح قرآنی «۱۴۵۱» در کانون های فرهنگی و هنری مساجد اجرایی می شود

 

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی از اجرای طرح قرآنی ۱۴۵۱ در سطح کانون‌ های مساجد همزمان با ماه مبارک رمضان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی با اعلام این خبر گفت: طرح قرآنی ۱۴۵۱ با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت خانواده‌ها و به ویژه جوانان در مراکز خانه های نور و کانون های فرهنگی و هنری مساجد برگزار می شود.

 

وی، تشویق و ترغیب عموم علاقه مندان جهت انس با آیات قرآن کریم، زمینه سازی جهت دستیابی به منویات مقام معظم رهبری در خصوص تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن، گفتمان سازی وتدبر در قرآن کریم، مشارکت و هم افزایی در اجرای برنامه های قرآنی با سایر نهادها و دستگاه های قرآنی را از دیگر اهداف این طرح برشمرد.

 

شیرازیان با بیان اینکه این طرح قرآنی برای تمامی مقاطع سنی است و عموم مردم می‌توانند در آن شرکت کنند، افزود: طرح ۱۴۵۱ با محوریت دو سوره ملک و واقعه همزمان با ماه مبارک رمضان امسال آغاز می شود.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی با اشاره به سوره محوری این طرح بیان کرد: همزمان با ماه مبارک رمضان، سوره ۳۰ آیه‌ای «ملک» به تعداد روزهای ماه مبارک انتخاب شده است و هر آیه در یک روز برنامه‌ریزی شده است.

 

وی با بیان اینکه پس از عید فطر نیز سوره مبارکه «واقعه» برای ادامه طرح ۱۴۵۱ در نظر گرفته شده است، گفت : این سوره ۹۶ آیه‌ای مطابق با سال ۱۳۹۶ و با محوریت «سبک زندگی قرآنی و اقتصاد» انتخاب شده است.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی، سهمیه برگزاری کلاس های طرح قرآنی ۱۴۵۱ در این استان را ۳۱ کلاس اعلام کرد.

 

 

 

پایان

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir