مسئول دبیرخانه کانون های مساجد خراسان شمالی:

تشکیل ستاد گرامیداشت ۱۸ اسفند در کانون های فرهنگی و هنری مساجد

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی، از تشکیل ستاد گرامیداشت ۱۸ اسفند در تمام کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی امروز (۱۰ اسفند) در نشست خبری به مناسبت بیست و چهارمین سالروز تأسیس کانون های مساجد از فعالیت ۳۴۱۱ کانون فرهنگی و هنری در مساجد شهری و روستایی خبر داد و گفت: با توجه به اینکه طبق برنامه پنجم توسعه باید در یک چهارم مساجد کانون راه اندازی می شد، استان ما ۲۵ درصد از سهمیه مشخص شده در برنامه پنجم توسعه جلوتر است.

 

وی، فعالیت کانون های فرهنگی و هنری در دانشگاه ها، مصلاها، اجرای طرح سطح بندی کانون ها، افزایش کتابخانه ها، ساماندهی خانه های نور و اجرای طرح پیوند «مسجد، مدرسه و منزل» را از جمله برنامه های اجرایی دبیرخانه کانون های مساجد اعلام کرد.

 

شیرازیان با اشاره به اینکه اجرای طرح سطح بندی کانون ها امسال کلید زده شد، گفت: ۲۵ درصد کانون ها درجه یک، ۵۰ درصد درجه دو و ۲۵ درصد آن درجه سه است که اعتبارات اختصاص یافته به آنها بر اساس سطح و درجه کانون ها تعیین می شود.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی اظهارداشت: سرانه سالانه کانون ها با توجه به درجه آن مبلغ یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به درجه یک، ۷۰۰ هزار تومان به درجه دو و ۴۰۰ هزار تومان به درجه سه اختصاص می یابد.

 

وی با بیان اینکه در ابتدای راه اندازی هر کانون تجهیزات کتابخانه ای از جمله میز، قفسه و صندلی به همراه کتاب به کانون ها تعلق می گیرد، افزود: سرانه اولیه راه اندازی کانون ها مبلغ یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معین شده که تا مبلغ پنج میلیون تومان قابل افزایش است.

 

شیرازیان همچنین از فعالیت ۱۱۴ کتابدار و ۱۵۸ کتابخانه در مساجد استان خبر داد و افزود: ۶۲ کتابخانه باز هم در کانون های فرهنگی و هنری مساجد سطح استان دایر است.

 

وی ساخت دو مستند تلویزیونی سلام بر اسلام و سلام بر حسین، برگزاری جلسات شورای مشورتی بانوان، همایش و نشست های تخصصی، جشنواره قرآنی مدهامتان، جشن زیر سایه خورشید، طرح محله پاک و اردوهای آموزشی و فرهنگی را از دیگر برنامه های شاخص دبیرخانه در سال جاری اعلام کرد.

 

 

  

پایان/

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir