کارگروه طرح و برنامه ریزی و توسعه کانون های فرهنگی و هنری مساجد با حضور مدیران و فعالان کانون های فرهنگی و هنری در بجنورد برگزار شد.

کارگروه «طرح و برنامه ریزی و توسعه کانون های مساجد» برگزار شد

اخبار ۰ 17

 

 

این کارگروه به عنوان نخستین کارگروه آموزشی مدیران کانون های مساجد به مناسبت سالروز  تاسیس کانون های مساجد بود که با موضوع «طرح و برنامه ریزی و توسعه کانون ها» در محل کانون فرهنگی و هنری علی ابن ابیطالب علیه السلام بجنورد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی،

 

دکتر علی یوسفی، مسئول فرهنگی کانون فرهنگی و هنری علی ابن ابیطالب علیه السلام بجنورد در جمع مدیران و اعضای کانون ها بر جذب افراد به خصوص نوجوانان و جوانان به مسجد تأکید کرد و گفت: رفتار و کردار ما مسجدی ها باید به گونه ای باشد که بتوانیم جاذبه مساجد را تقویت کنیم.

 

وی با بیان اینکه فعالیت های مسجدی دلی است و باید با دل و جان آمیخته و انجام شود، بر برنامه ریزی مطلوب و جامع جهت فعالیت های درون مسجدی تأکید کرد.

 

دکتر یوسفی با بیان اینکه تبادل نظرات و تجربیات مدیران کانون ها بسیار می تواند راهگشا باشد، خواستار راه اندازی کانال ارتباطی از سوی دبیرخانه مساجد شد و گفت: با راه اندازی کانال به هر شیوه ای مدیران ضمن برقراری ارتباط مستمر با یکدیگر می توانند از تجربیات هم بهره مند شوند.

 

وی نیازسنجی مساجد شهری و روستایی از سوی مدیران کانون ها را به عنوان یکی از اولویت های سال آتی برشمرد و افزود: با توجه به نیاز مساجد و همچنین بررسی توانمندی های مساجد دیگر، می توان رابطه ای مطلوب در راستای رفع نیازمندی های مساجد برقرار کرد.

 

مسئول فرهنگی کانون فرهنگی و هنری علی ابن ابیطالب علیه السلام بجنورد همچنین بر یک دست کردن اعتبارات دستگاه های فرهنگی و عدم موازی کاری در راستای حل مشکلات فرهنگی جامعه تأکید کرد.

 

حسن نیری، کارشناس فرهنگی خراسان شمالی هم در این کارگروه در خصوص مسجد طراز اسلامی به ایراد سخن پرداخت و راه های رسیدن به مسجد طراز اسلامی را برای مدیران کانون های مساجد تبیین کرد.

 

در ادامه این برنامه «مرتضی خدادادی» کارشناس برنامه ریزی و توسعه دبیرخانه کانون های مساجد خراسان شمالی به تبیین وظایف و مسئولیت های این حوزه پرداخت و سوالات مدیران در این حوزه را پاسخگو شد.

 

گفتنی است؛ کارگروه های «اداری و مکاتبات»، «آموزش و پژوهش»، «فرهنگی و هنری»، «اطلاع رسانی و خبرگزاری» و کارگروه «مدیران کانون های پیشرو» پنج کارگروه دیگری است که تا آخر هفته در بجنورد برگزار می شود.

 

 

پایان 

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir