تقویت ضرورت نیاز به مسجد، رسالت فعالان کانون های فرهنگی و هنری است

اخبار ویژه، عمومی ۰ 27

معاون آموزش و پژوهش ستادعالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد، تقویت ضرورت نیاز به مسجد را رسالت فعالان کانون های فرهنگی و هنری مساجد ذکر کرد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

محمدرضا جعفری، معاون آموزش و پژوهش ستادعالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد در نشست با همکاران دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد و خبرگزاری شبستان خراسان شمالی اظهارداشت: وظیفه شناسی و آگاهی داشتن نسبت به وظیفه یکی از رموز موفقیت در کار است.

وی با بیان اینکه شلوغی کار باعث خستگی نمی شود بلکه بی برنامگی دلیل همه آشفتگی هاست؛ برنامه ریزی و هدفمندی را باعث اثرگذاری فعالیت ها به ویژه در حوزه فعالیت های فرهنگی ذکر کرد.

معاون آموزش و پژوهش ستادعالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور خطاب به کارکنان دبیرخانه، با اشاره به اینکه فلسفه وجودی ما عمران و آبادانی معنوی مساجد است، افزود: ما باید تلاش کنیم مسجد و جایگاه مسجد را برای مردم تبیین کنیم.

جعفری، رسالت فعالان کانون های مساجد را تقویت احساس نیاز به مسجد در مردم بیان کرد و اظهارداشت: اگر خواهان کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه هستیم باید حضور مردم در مساجد پررونق شود.

معاون آموزش و پژوهش ستادعالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور بیان کرد: هر مسجد به منزله یک گنج پیدا و پنهان است و ما وظیفه داریم با تغییر نگرش در مردم و تبیین جایگاه مسجد، زمینه حضور قشرهای مختلف مردم به این اماکن مقدس را به ویژه برای جوانان فراهم کنیم.

هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی هم در ابتدای این نشست به اجرای طرح بازدید از کانون های فرهنگی و هنری اشاره کرد و گفت: این طرح در سه ماهه پایانی سال با جدیت بیشتری دنبال می شود.

وی از فعال سازی بانک اطلاعات هنرمندان کانون ها خبر داد و افزود: پنج نرم افزار در حوزه های مختلف بانک اطلاعاتی تهیه شده که با فعال سازی آن، اطلاعات همه بخش ها تکمیل می شود.

شیرازیان، درجه بندی کانون ها، انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین دبیرخانه و ادارات ارشاد، تولید مستند و چاپ کتاب را از دیگر برنامه های اجرا شده دبیرخانه اعلام کرد.

پایان

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir