معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور:

کانون های فرهنگی و هنری باید مساجد را پایگاه اسلام ناب قرار دهند

معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، گفت: مساجد باید با نگاه جهانی توسط کانون ها به پایگاه اسلام ناب تبدیل شوند.
محمدرضا جعفری، معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، شب گذشته(۲۰ اسفندماه) در آئین تجلیل از فعالان کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی در بجنورد و با اشاره به اینکه اداره جهان بر اساس اندیشه است، افزود: پایگاه اصلی اسلام ناب مسجد است و کانون ها باید مبانی اسلام ناب را که بر گرفته از قرآن، سیره نبوی و ائمه اطهار است را به نسل جوان معرفی کنند.

وی تصریح کرد: مسجد ابزار ما برای بسط و توسعه فلسفه اسلام ناب و تفکر و مبانی آن است و این مسئولیت کانون هاست که بتوانند با برنامه ریزی، این مهم را تحقق بخشند.

جعفری با اشاره به اینکه برخی آیات قرآن درباره شما خادمان و آباد کنندگان مساجد است، گفت: کانون ها باید در معرفی مسجد به گونه صحیح و با عمران معنوی به نسل جوان، رسالت خود را انجام دهند.

معاون ستادعالی کانون های مساجد تاکید کرد: رسالت عظیم کانون ها، حرکت در راستای تقویت مبانی اسلامی و نظام جمهوری اسلامی است.

وی بیان کرد: امروز کسانی که مساجد را در بحرین، یمن، لبنان و سوریه هدف قرار می دهند، شیوه اسرائیل را در پیش گرفته اند، بنابراین باید این سنگر و جایگاه عظیم اسلام را حفظ و تقویت کرد و تمدن اسلامی را در جهان بسط داد.

پایان

۱ دیدگاه

  1. ابوالقاسم رحمانی ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ در ۱۰:۵۰ ق.ظ - پاسخ

    درود بر شما احسنت و خدا قوت جناب آقای عاملی و پور و همکاران

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir