رئیس ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی:

کار بنیادی در مسائل فرهنگی کمتر انجام شده است/ کانون های مساجد قلب فرهنگی جامعه هستند

حجت الاسلام یعقوبی با اذعان به اینکه در مسائل فرهنگی کار بنیادی و جدی کمتر انجام شده است، گفت: در این زمینه بیشتر شعار داده ایم و کمتر عمل کرده ایم، بنابراین کانون های مساجد در ایجاد نهضت فرهنگی باید پیشتاز باشند.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛
حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، امام جمعه مرکز استان و رئیس ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی، ۱۲ اسفند ماه جاری در نشست خبری که به مناسبت ۱۸ اسفند ماه سالروز تاسیس ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، برگزار شد، کانون های فرهنگی هنری را قلب فرهنگی جامعه برشمرد و اظهار داشت: کانون های مساجد باید نهضت و انقلاب فرهنگی ایجاد کنند.
وی با تاکید بر حرکت به سمت فلاح، کار فرهنگی را ریل حرکت سایر امور دانست و اظهار داشت: اگر در هر زمینه ای اول به بحث فرهنگ توجه شود، سبب حرکت سریع و رونق امور اقتصادی، سیاسی و… خواهد شد.
وی با اشاره به ارکان ۴گانه مساجد، عنوان کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد باید به عنوان قلب مسجد و پایگاه فرهنگی، در جذب جوانان به مسجد و ایجاد ابتکار و خلاقیت، پیشتاز باشد.
قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه کارهای تکراری و موازی در زمینه فرهنگ بی نتیجه است، گفت: کانون های مساجد باید در راستای غلبه فرهنگ مسجد گرایی فعالیت کنند و برای جذب جوانان به مسجد، راهکار ارائه دهند.
وی با تاکید بر ضرورت توجه به فضای فیزیکی مساجد و امکانات آن، اظهار داشت: فراهم کردن امکانات، شناسایی افراد نخبه و تربیت انسان های متدین برای خدمت به نظام، از وظایف کانون های فرهنگی و هنری مساجد است.
قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به روز درختکاری و غرس ۱۸ اصله درخت در ۱۸ مسجد هر شهرستان، عنوان کرد: نهال کاری و توجه به فضای سبز کار بسیار خوبی است، باید به جوانان ما نیز که نهال های این جامعه هستند توجه شود، بنابراین کانون های مساجد با کادرسازی قوی، باید مولد انسان های کارآمد باشد.
حجت الاسلام یعقوبی با اذعان به اینکه در مسائل فرهنگی کار بنیادی و جدی کمتر انجام شده است، عنوان کرد: در این زمینه بیشتر شعار داده ایم و کمتر عمل کرده ایم.
وی با بیان اینکه در کنار توسعه کمی کانون های فرهنگی هنری، باید به کیفیت نیز توجه شود، کانون های مساجد را محور تحول و تاثیرگذاری فرهنگی بیان کرد و گفت: جوانان سرمایه های معنوی جامعه هستند که باید با برنامه های درست فرهنگی و ابتکار، آنان را به مساجد جذب کرد.
وی با تاکید بر ایجاد پیوست فرهنگی برای اجرای هر امری، تصریح کرد: رسانه ها باید در این موضوع مانور دهند، چرا که پیوست فرهنگی سبب رونق سایر امور نیز می شود.
امام جمعه بجنورد افزود: فرهنگ باید اساس کار قرار بگیرد و انس با قرآن، مسجد و نماز باید در سرفصل های اساسی در برنامه ریزی های فرهنگی باشد.
پایان

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir