درآستانه 18 اسفند، سالروز تاسیس ستاد عالی کانون های مساجد،

فعالان کانون های مساجد شهرستان جاجرم در گردهمایی شهرستانی معرفی و تقدیر شدند

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی در این گردهمایی که به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جاجرم برگزار شد، ارزش و اثربخشی فعالیت در کانون های مساجد را مورد توجه قرار داد و گفت: فلسفه راه اندازی کانون مسجد احیاء کارکردهای فرهنگی مسجد است و این مهم تنها با برنامه ریزی و ارائه طرح و برنامه انجام می شود.

وی با متذکر شدن چهار رکن مسجد طراز اسلامی شامل امامت، مامومیت،مکانت و فعالیت و نیز اشاره به سخن مقام معظم رهبری در میان طلاب و ائمه جماعت استان خراسان شمالی ، همراهی و همدلی امام جماعت با فعالان کانون ها و نیز پایگاه مقاومت بسیج مستقر در مسجد را مورد توجه قرار داد.

وی افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز تأکید دارند لازم است با همکاری وتعامل هرچه بیشتر با روی گشاده و نیز با برنامه ریزی فرهنگی و مناسب زمینه حضور هر چه بیشتر جوانان و نوجوانان به مسجد فراهم کنیم که نقش فعالان کانون های مساجد در این رابطه پررنگ تر و ویژه تر است .

شیرازیان در ادامه از وجود ۳۴۱ کانون فرهنگی و هنری در سطح مساجد استان خبر داد و تصریح کرد: ۶۳ درصد این کانون ها در نقاط روستایی است و علاوه بر این، کانون های مساجد استان، ۲۰ درصد مازاد بر تعداد پیش بینی شده در برنامه پنجم توسعه تاسیس شده است.

وی هچنین با اشاره به وجود ۲۴۰ کتابخانه باز و مخزن دار در سطح کانون های فرهنگی هنری مساجد استان، از تجهیز امکانات کتابخانه ای این کانون ها در سالروز تاسیس کانون های مساجد کشور خبر داد و گفت: به همین منظور ۳هزار جلد کتاب به ارزش ۷۰۰ میلیون ریال در سطح کانون ها توزیع خواهد شد.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان با اشاره به درجه بندی کانون های فرهنگی هنری در سال جاری، گفت: کانون های استان درجه بندی شده است و کانون هایی که در سال جاری فعالیت مثبتی نداشته اند، از سبد حمایتی این دبیرخانه خارج خواهند شد.

هاشم شیرازیان با بیان اینکه ۳۰ درصد کانون های فرهنگی هنری استان در رتبه بندی درجه یک قرار گرفتند، افزود: ۴۰ درصد درجه دو و ۳۰ درصد کانون ها هم درجه سه هستند.

حجت الاسلام پوررجب، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جاجرم نیز در این مراسم نقش کانون های فرهنگی هنری مساجد را احیاء کارکردهای فراموش شده مساجد عنوان کرد .

وی ضمن اعلام آمادگی برای حمایت هرچه بیشتر فعالیت کانون های مساجد خواستار تعامل هرچه بیشتر فعالان این کانون ها با اداره فرهنگ و ارشاد این شهرستان شد و این مهم را منوط به مورد توجه قرار دادن نقش نظارتی و حمایتی این اداره از سوی فعالان دانست.

وی همچنین خواست تا اعطای اعتبارات و سرانه حمایتی و نیز دریافت گزارش فعالیت های کانون ابتدا از طریق این اداره انجام شود.

در پایان این گردهمایی از صدیقه یوسفی، مدیرکانون شهید چمران روستای دوبرجه از توابع جاجرم، سرکار خانم هاشمی رابط کانون شهید مطهری شوقان، حجت الاسلام حسین پور، رییس اداره تبلیغات اسلامی جاجرم به عنوان امام جماعت برتر و نیز رحیمی، مدیرکانون قمر بنی هاشم این شهرستان تقدیر شد.

پایان/

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir