مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی:

توزیع ۳هزار جلد کتاب به کتابخانه مساجد/ خراسان شمالی ۲۰درصد مازاد بر برنامه پنجم توسعه، کانون فرهنگی هنری دارد

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی، ۱۲اسفند ماه جاری، در نشست خبری که به مناسبت سالروز تاسیس ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار شد، از وجود ۳۴۱ کانون فرهنگی و هنری در سطح مساجد استان خبر داد و تصریح کرد: ۶۳ درصد این کانون ها در نقاط روستایی است و علاوه بر این، کانون های مساجد استان، ۲۰ درصد مازاد بر تعداد پیش بینی شده در برنامه پنجم توسعه تاسیس شده است.

وی با تاکید بر اینکه برنامه های سالروز تاسیس کانون های مساجد در شهرستان ها برون سپاری شده است، به غرس ۱۸ نهال در ۱۸ مسجد هر شهرستان در روز درختکاری خبر داد و افزود: با تهیه شناسنامه هر یک از این نهال ها به نام شهدا و به خصوص شهدای مدافع حرم نامگذاری خواهد شد.

وی با اشاره به وجود ۲۴۰ کتابخانه باز و مخزن دار در سطح کانون های فرهنگی هنری مساجد استان، از تجهیز امکانات کتابخانه ای این کانون ها در سالروز تاسیس کانون های مساجد کشور خبر داد و گفت: به همین منظور ۳هزار جلد کتاب به ارزش ۷۰۰ میلیون ریال در سطح کانون ها توزیع خواهد شد.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان با اشاره به درجه بندی کانون های فرهنگی هنری در سال جاری، گفت: کانون های استان درجه بندی شده است و کانون هایی که در سال جاری فعالیت مثبتی نداشته اند، از سبد حمایتی این دبیرخانه خارج خواهند شد.

شیرازیان با بیان اینکه ۳۰ درصد کانون های فرهنگی هنری استان در رتبه بندی درجه یک قرار گرفتند، افزود: ۴۰ درصد درجه دو و ۳۰ درصد کانون ها هم درجه سه هستند.

وی اشاره ای نیز به تجلیل از فعالان کانون ها داشت و عنوان کرد: برنامه تجلیل، در شهرستان ها به صورت جداگانه و با معرفی ۱۰ برتر در هر شهرستان برگزار خواهد شد و این برنامه به صورت استانی و با معرفی یک کانون برتر هر شهرستان، در مرکز استان هم تدارک دیده شده است.

وی با اشاره به کانون های برتر که حائز رتبه در سطح کشور شده اند، تصریح کرد: برخی کانون های فرهنگی هنری استان در سال جاری توانستند در جشنواره های کشوری رتبه های برتر را کسب کنند که در ۱۸ اسفند در تهران از آنها تجلیل خواهد شد.

شیرازیان با اشاره به جشنواره ملی روستاهای دوستدار کتاب، گفت: روستای قلعه خان از توابع مانه و سملقان از بین هزار و ۴۰۰ طرح داوری شده که از ۸۰۰ روستای کشور شرکت کننده داشت، جزو ۱۰ روستای برتر کشور در این زمینه معرفی شد که طی برنامه ای از این روستا و مدیرکانون تقدیر خواهد شد.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان افزود: در همین خصوص ۱۷ اسفندماه در مراسمی که در تهران با حضور مسئولان برگزار خواهد شد، مبلغ ۸۰۰ میلیون ریال برای ساخت فاز اول کتابخانه کانون های تازه تاسیس و تجهیز امکانات کتابخانه ای تعلق خواهد گرفت.

وی اشاره ای نیز به جشنواره کشوری علوم قرآنی و جشنواره ملی ما و روستا داشت و بیان کرد: در سال جاری، ۴ کانون از خراسان شمالی توانستند در این جشنواره ها، رتبه های برتر را کسب کنند.

شیرازیان با اشاره به وجود ۲۱ کانون تخصصی در استان عنوان کرد: توجه به طرح های اقتصاد مقاومتی و آموزش علاقه مندان، اجرای طرح «پیوند مدرسه، مسجد، منزل»، طرح تلاوت نور، اجرای برنامه های گوناگون در مناسبت ها، برگزاری کارگاه های آموزشی و مهارتی سبک زندگی اسلامی و… از جمله برنامه های عمومی کانون های فرهنگی هنری مساجد در طول سال بوده است.

پایان

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir