با اعلام برنامه های سالروز تاسیس کانون های مساجد؛

۸ شهرستان خراسان شمالی میزبان ۸ گردهمایی ۱۸ اسفند

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی با گرامیداشت قرار گرفتن در آستانه ۱۸ اسفند، سالروز تاسیس ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، با اعلام برنامه های ویژه این ایام از برگزاری ۸ گردهمایی و تجلیل از فعالان کانونها در شهرستانهای این استان ویژه این مناسبت خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛
هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی در جلسه هماهنگی سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد که در دفتر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، گفت: بر اساس برنامه پنجم باید یک چهارم مساجد استان، دارای کانون های فرهنگی باشند، اما اکنون ۲۰ درصد مازاد تاسیس شده است.

وی با اشاره به اینکه ۳۴۱ کانون ثبتی استان امسال برای نخستین بار سامان دهی و درجه بندی شد، افزود: برای ۱۸ اسفند سالروز تاسیس کانون ها، برنامه های مختلفی از جمله برگزاری همایش بزرگداشت ۱۸ اسفند و تجلیل از فعالان کانون های استان در تمام شهرستان ها و نیز مرکز استان، تقدیر از فعالان کانون ها و مساجد، مشارکت کانون ها در جشن نیکوکاری و روز درختکاری در نظر گرفته شده است.

شیرازیان بیان کرد: کاشت ۱۸ اصله نهال در ۱۸ مسجد شاخص استان در روز درختکاری و نام گذاری آن به نام شهدا و به خصوص شهدای مدافع حرم، بیان کارکردها و وظیفه کانون ها در خطبه های نماز جمعه، تشکیل ۵ کارگروه آموزش و پژوهش، فرهنگی و هنری، اداری مالی، اطلاع رسانی و روابط عمومی و توسعه برنامه ریزی در کانون ها از جمله دیگر برنامه های سالروز تاسیس کانون ها در استان است.

حسین ثابت قدم وحید، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی نیز با اشاره به اینکه حوزه مسجد مهم و استراتژیک است، گفت: باید برنامه های سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد مبتنی بر کارکردهای مسجد به عنوان سنگر باشد.

وی تصریح کرد: باید همانگونه که مسجد در ابتدای انقلاب سنگر فرهنگی، سیاسی، اجتماعی بود، اکنون نیز باید این کارکردها را تقویت کرد و برنامه ها مسجد محور باشد تا سبب تجلی ارزش ها، آرمان ها و فرهنگ انقلاب اسلامی شود.

ثابت قدم وحید با بیان اینکه باید راهکار و برنامه برای پیوند عمیق جوانان با مسجد را تدوین کرد، گفت: برنامه های گذشته بررسی و تحلیل می شود تا برنامه های جدید با رویکرد انجام کار کارشناسی، عملیاتی و اجرایی تدوین شود.

وی بیان کرد: در برگزاری همایش سالروز تاسیس کانون ها در شهرستان ها باید از ظرفیت خود کانون ها استفاده شود و با تشکیل کمیته اجرایی، کار به آنها واگذار شود.

پایان /

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir