با اعلام اسامی روستاهای برتر دوستدار کتاب؛

تلاش های کانون فرهنگی هنری “چهارده معصوم “به بار نشست/ روستای قلعه خان برگزیده جشنواره ملی روستاهای دوستدار کتاب

روستای قلعه خان، از توابع شهرستان مانه و سملقان در استان خراسان شمالی به همت تلاش و فعالیت های کانون فرهنگی هنری “چهارده معصوم” (علیهم السلام) مسجد این روستا، جزء برترین های دومین جشنواره های ملی روستاهای دوستدار کتاب شناخته شد.

به گزارش دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی با اعلام این خبر گفت: براساس اعلام دبیرخانه دومین جشنواره سراسری روستاهای دوستدار کتاب و تایید مسئولان فرهنگی دست اندرکار خوشبختانه از میان ۸۰۰روستای شرکت کننده با ۱۴۰۰ طرح در این جشنواره، نام روستای قلعه خان از توابع شهرستان مانه و سملقان، در میان اسامی ۱۰ برگزیده اول که مشمول دریافت جایزه و تقدیر این جشنواره است، شناخته شد.

وی افزود: طرح های ارسالی از روستای قلعه خان به این جشنواره تماما همت و تلاش مدیر و فعالان کانون و کتابخانه “چهارده معصوم” علیهم السلام مسجد این روستا بوده است.
شیرازیان همچنین گفت: ۲۴ روستا با بیش از ۵۰ طرح از استان خراسان شمالی به دبیرخانه این جشنواره سراسری ارسال شد.

وی در تکمیل این خبر گفت: مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان دومین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب هفدهم اسفندماه با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر کشور، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، برخی نمایندگان مجلس و تنی چند از مسئولین فرهنگی کشوری در تالار وحدت برگزار می‌شود.

شیرازیان در خاتمه افزود: جوایز دومین دوره جشنواره را معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت کشور، بنیاد ملت وابسته به بانک ملت، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اهدا خواهند کرد که بنیاد ملت یکی از فعالیت‌های فرهنگی هر یک از روستاها و مناطق عشایری برگزیده را مورد حمایت قرار می دهد.

پایان/

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir