کارگروه فعالیت های فرهنگی کانون های مساجد در شهرستان شیروان تشکیل شد

 

کارگروه  فعالیت های فرهنگی کانون های مساجد در شهرستان شیروان تشکیل شد

کارگروه  فعالیت های فرهنگی کانون های مساجد در شهرستان شیروان با حضور فعالان این کانون هادر محل مجتمع فرهنگی هنری غدیر این شهرستان  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی،

هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی در این جلسه  به اهمیت ارتقاء کیفیت و کمیت برنامه ها در کانون ها اشاره کردو گفت: من بعد اعتبارات حمایتی که به کانون ها تعلق می گیرد براساس سطح تعیین شده  و درجه مشخص شده برای کانون است که این سطح بندی با سنجش فعالیت های کانون انجام می شود.

وی در ادامه و تأکید بر مطلب فوق  ارتقاءسطح اثر بخشی فعالیت ها در کانون را مورد توجه بیش از پیش قرار داد و تصریح کرد: کانونهایی که در ارزیابی  فعالیت ها راکد شناخته شوند  از سبد حمایتی و اعتبارات و واریزی ها خارج می شوند.

شیرازیان تعامل بین پایگاه بسیج و امام جماعت و کانون را در افزایش کیفیت فعالیت یک کانون بسیار مهم خواند  و توصیح کرد: این تعاملات سبب هم افزایی ظرفیت ها و نقاط مثبت  و بروز و ظهور توانمندی های کانون ها می شود.

وی تشکیل کمیته های مساجد در شهرستان ها، ارائه پیشنهادات برای گردآوری برنامه ششم توسعه، توجه به درآمدزایی و کارآفرینی و  تبیین اقتصاد مقاومتی، امر به معروف و نهی از منکر، بصیرت افزایی، جمعیت و خانواده را از جمله ماموریت هایی که کانون ها می بایست در این خصوص برننامه ریزی و طرح های کارآمد تدوین و ارائه و اجرا کنند، نام برد.

گفتنی است، تعیین رابط شهرستانی با تعامل اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان،  برگزاری برنامه های آموزشی به صورت شهرستانی، ارائه برنامه  و شاخص ها  در کانون ها  با هدف درآمدزایی کانون ها و کارآفرینی ارائه و نیز  تلاش برای برنامه محورعمل کردن فعالیت های کانون ها از اهم مصوبات این جلسه می توان نام برد.

پایان/

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir