به مناسبت فرا رسیدن میلاد خاتم المرسلین؛

«طرح برکت عید تا عید» در خراسان شمالی برگزار می شود

 

 

به مناسبت فرا رسیدن  میلاد خاتم المرسلین؛

“طرح برکت عید تا عید”در خراسان شمالی برگزار می شود

 

طرح برکت عید تا عید در استان خراسان شمالی به مناسبت میلاد رسول مکرم اسلام (صلی الله علیه واله وصلم)  اجرا می شود.

 

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

 هاشم شیرازیان مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی  با اعلام اهم برنامه های پیش بینی شده به مناسبت میلاد پیامبر رحمت  و مهربانی ، حضرات محمد مصطفی (صلی الله و علیه وآله  وصلم)  گفت: طرح برکت؛ از عید میلاد پیامبراکرم تا عید بزرگ مبعث  در خراسان شمالی  برگزار می شود.

وی همچنین اعلام کرد:  بر اساس این طرح، ۱۲۰ ختم قرآن کریم  در مدت ۱۲۰ روز انجام می شود.

وی افزود: این برنامه به همت کانون فرهنگی هنری حضرت علی اکبر (علیه السلام) مسجد روستای ینگه قلعه بجنورد از تاریخ ۸ دی ماه  سال جاری همزمان با میلاد حضرت محمد (صلی الله و علیه وآله  وصلم)  و سلاله پاکش حضرت امام صادق (علیه السلام)  آغاز می شود.

شیرازیان  تاریخ خاتمه این طرح را ۸ اردیبهشت سال آینده  همزمان با عید بزرگ مبعث اعلام کرد.

وی همچنین برگزاری  نمایشگاه  فرهنگی  و هنری با محوریت  نمایش آثار عکاسی را دیگر برنامه  در دست اجرا به مناسبت این ایام مبارک نام برد و گفت: این نمایشگاه با عنوان ” ما عاشق محمدیم”  به همت  کانون فرهنگی هنری  امام رضا (علیه السلام) بجنورد  از امشب،  ۶ دی ماه جاری همزمان با اقامه نماز مغرب و عشاء گشایش می یابد.

وی برگزاری محفل انس با قرآن کریم  با حضور قاریان شیعه و سنی در مسجد پنج تن آل عباء بجنورد  و نیز برگزاری مسابقه قرآنی را به اهم این برنامه های افزود.

شیرازیان  برگزاری  شب شعر نبوی  به مناسبت میلاد ختم رسل، حضرت محمد (صلی الله و علیه وآله  وصلم)  در شهر شوقان به همت کانون تخصصی شعر و ادب استان را نیز به عنوان دیگر برنامه پیش بینی شده ویژه این ایام  نام برد.

پایان /

 

 

 

 

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir