از سوی فعالان کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان؛

طرح ختم قرآن کریم در ۶ دقیقه کلید خورد

از سوی فعالان کانون های فرهنگی و هنری مساجد؛

طرح ختم قرآن کریم در ۶ دقیقه کلید خورد

طرح ختم قرآن کریم در ۶ دقیقه از سوی فعالان کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی کلید خورد.

 

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه  کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی  با اعلام این خبر گفت: طرح ختم قرآن کریم در ۶ دقیقه با هدف توسعه و تعمیق تعالیم قرآن و انس خانواده ها با فرهنگ قرآنی به همت و همکاری فعالان کانون های فرهنگی و هنری مساجد به مناسبت آغاز دوران امامت حضرت مهدی عجل الله کلید خورد.

 وی با بیان اینکه اولین ختم قرآن کریم شامگاه گذشته (۳۰ آذر) با ثبت نام از نمازگزاران مسجد امام رضا علیه السلام  بجنورد اجرا شد، افزود: علاقه مندان قرآنی،  صفحات قرآن مشخص شده را تلاوت و ثواب آن را به امام حسن عسکری علیه السلام و امام زمان عجل الله هدیه کردند.

 شیرازیان در خصوص اجرای این طرح گفت: طرح ختم قرآن کریم در ۶ دقیقه در قالب قرائت دو صفحه از قرآن کریم عثمان طه قرار است هر ماه به نیت هدیه به یکی از ائمه اطهار علیهم السلام  و شهدا در یکی از شهرستان های خراسان شمالی اجرایی شود

 وی، ختم قرآن کریم  در همایش ها، برنامه ها و فعالیت ها و مناسبت های ملی و مذهبی را از دیگر رویکردهای اجرای این طرح بیان کرد و گفت: این طرح به همت کانون تخصصی قرآن و عترت و خانه های نور قرار است در نیمه اول سال آینده در تمامی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان اجرایی شود.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی  و هنری مساجد خراسان شمالی، با بیان اینکه فعالیت های قرآنی یکی از مهم ترین رویکردهای دبیرخانه است، بیان کرد: طرح تلاوت نور که هر شب پس از اقامه نماز عشاء  و در قالب قرائت یک صفحه از قرآن کریم در مساجد استان اجرایی می شود یکی از مهم ترین این برنامه هاست.

 

وی اظهارداشت: در گام بعدی تفسیر قرآن مدنظر قرار گرفت و در حال حاضر نیز با طرح ختم قرآن کریم تلاش داریم تا هرچه فعال تر در راستای توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی گام های مثمر ثمری برداریم.

پایان/

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir