آغاز طرح فرهنگی آشنایی با سیره امام حسن عسکری (علیه السلام) در خراسان شمالی

همزمان با سالروز شهادت امام حسن عسکری (علیه السلام):

آغاز طرح فرهنگی  آشنایی با سیره امام حسن عسکری (علیه السلام) در خراسان شمالی

طرح فرهنگی  آشنایی با سیره امام حسن عسکری (علیه السلام) در خراسان شمالی از امروز،  ۲۹ آذرماه سالروز شهادت آن امام همام تا ۲۹ دی ماه سال جاری که مصادف با سالروز ولادتشان است،  آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛

هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی با  اعلام این خبر گفت:  طرح آشنایی با سیره و زندگی  یازدهمین اختر امامت  و ولایت حضرت امام حسن عسگری (علیه السلام) از سوی این دبیرخانه  و با مشارکت  کانون های فرهنگی هنری مساجد استان که نام مسجد به نام مبارک آن امام همام مزین است، اجرا می شود.

وی در این باره  ۶ کانون فرهنگی هنری  قلم، رسالت، شهید رجایی، عمار ، شهدای گرمک و شهید چمران مستقر در مساجدی که هم نام  امام حسن عسکری (علیه السلام ) است را به عنوان مجریان این طرح درشهرستان های مختلف  استان معرفی کرد.

وی همچنین تأکید کرد: کانون فرهنگی هنری امام حسن عسگری (علیه السلام) مسجد روستای مقصود آباد از توابع شهرستان اسفراین  که هم نام کانون و هم نام مسجد مزین به نام مبارک امام یازدهم است این طرح را به شکل محوری در استان هدایت و اجرا می کند.

وی اضافه کرد:  اجرای این طرح در فاصله زمانی یک ماهه از امروز  ۲۹ آذرماه جاری،  سالروز شهادت آن امام همام تا ۲۹ دی ماه سال جاری که مصادف با سالروز ولادت ایشان است، مدنظر قرار گرفت.

شیرازیان،  با توضیح بیشتر در خصوص این طرح فرهنگی مذهبی گفت: معرفی و تبیین زندگینامه، شرح حال، وصیت نامه و  ابعاد شخصیت  امام یازدهم  در قالب برنامه های فرهنگی اعم از مسابقات کتابخوانی، نشست های آموزشی و تربیتی، دعوت از سخنران  و برگزاری جلسات پرسش و پاسخ، برگزاری نمایشگاه های فرهنگی هنری  انجام می گیرد.

پایان/

 

دیدگاهی بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی مشخص شده‌اند. *

اطلاعات تماس

آدرس: خراسان شمالی، بجنورد، خیابان شهید بهشتی، کوچه شهید مرتضی محمدی (اوقاف)، بعد از اداره کل اوقاف و امور خیریه، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی و دفتر نمایندگی خبرگزاری شبستان
تلفن: ۳۲۲۳۷۳۲۷ (۰۵۸)
ایمیل: info[at]dkm.ir